×

گزارش اجمالی از یازدهمین روز نهمین دوره طرح اُسوه

دیدار قاریان طرح اُسوه با آیت‌الله جوادی‌آملی

روز گذشته ۵ شهریورماه مصادف با میلاد امام هادی (علیه السلام)، قاریان عضو طرح آموزشی-تربیتی اُسوه با سفر به شهرستان دماوند، نماز ظهر و عصر را به امامت حضرت آیت‌الله جوادی‌آملی اقامه کردند و پس از آن از بیانات ایشان بهره‌مند شدند.

در این برنامه که با حضور قاریان، مربیان و مسئولان طرح اُسوه، همچنین جمعی از اساتید و دانشجویان علوم دینی همراه بود، آیت الله جوادی‌آملی ضمن عرض خیر مقدم و تبریک میلاد حضرت امام هادی (علیه السلام) با اشاره به ایام پربرکت ماه ذیحجّه و ولادت پیشوای دهم عالم تشیع امام هادی (علیه السلام) با ذکر حدیثی از آن امام همام اظهار داشتند: نیمه ماه پربرکت ذی حجّه متعلق به حضرت هادی امام دهم (سلام‌الله علیه) است این بیان نورانی را آن حضرت فرمود: «الدُّنْیا سُوقٌ رَبِحَ فِیهَا قَوْمٌ وَ خَسِرَ آخَرُونَ»؛ فرمود دنیا یک بازاری است، یک عده سود می‌برند و یک عده زیان می‌کنند. یک عده عمر می‌دهند، در برابر چیزی را می‌گیرند که با این عمرشان با هم آمیخته است. وقتی ذات اقدس اله اعلام کرد من بیشتر می‌خرم، با من معامله کنید سرّش این است که عوض و معوّض هر دو را خدا به انسان برمی‌گرداند. اگر کسی با دیگری یعنی با شیطان معامله کرد، عوض و معوض هر دو را او می‌برد. اما اگر با ذات اقدس الهی معامله کردیم این طور نیست که جان ما را بگیرد و چیزی به ما بدهد، اینکه فرمود: ﴿إِنَّ اللّهَ اشْتَرَی مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَ أَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّهَ﴾، به این معنا نیست که جان ما را می‌گیرد و در مقابل بهشت به ما می‌دهد! بهشت را به ما داد ما چه کنیم بی‌جان!؟ جان و بهشت را؛ یعنی عوض و معوض هر دو را به ما می‌دهد.

دیدار با آیت‌الله جوادی‌آملی تجربه‌ای بود که برای بیشتر قاریان عضو تاکنون میسر نشده بود. شرکت در نماز جماعت، مجالست، مشاهده و استماع بیانات این عالم ربانی باعث تقویت انگیزه های معنوی تمامی اعضای طرح شد طوری‌که پس از اتمام دیدار و بازدید از مناطق سیاحتی و استراحت، در مسیر بازگشت به محل برگزاری دوره نُهم قاریان عضو به تحلیل شخصیت والای این استاد اخلاق می‌پرداختند.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *