×

محمدتقی میرزاجانی بیان کرد: سرمایه‌گذاری روی نوجوانان قرآنی را جدی بگیریم

مراسم اختتامیه نهمین دوره طرح آموزشی-تربیتی اُسوه ویژه قاریان ممتاز نوجوان و جوان قرآن کریم و افتتاحیه اولین دوره این طرح ویژه حافظان کل قرآن کریم برگزار شد

به گزارش دبیرخانه طرح اُسوه، مراسم اختتامیه نهمین دوره طرح آموزشی-تربیتی اُسوه ویژه قاریان ممتاز نوجوان و جوان قرآن کریم و افتتاحیه اولین دوره این طرح ویژه حافظان کل قرآن کریم عصر روز گذشته ۷ شهریورماه در حسینیه امام خمینی (ره) و با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، امیرحسین رحمتی، قاری جوان عضو طرح اُسوه از استان گلستان به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت و پس از آن محمدتقی میرزاجانی، مدیر طرح اُسوه به ارائه گزارشی پرداخت.
میرزاجانی در ابتدای صحبت‌های خود ضمن عرض خیرمقدم به حاضران با اشاره به اینکه هفتاد قاری و حافظ قرآن در این دوره همراه با والدین خود حضور دارند، از وارد شدن این طرح به پنجمین سال فعالیت خود خبر داد و گفت: در فاصله دوره هشتم که اسفندماه سال قبل در تهران و خوزستان برگزار شد تا این دوره توفیقاتی حاصل شده است.
وی افزود: اولین توفیقی که از دوره گذشته تاکنون به دست آمده، جذب جدید در بخش قاریان بوده است. در این زمینه ۱۲ قاری ۹ تا ۱۲ ساله به جمع طرح اُسوه اضافه شدند.
میرزاجانی تأسیس طرح اُسوه ویژه حافظان کل قرآن را دستاورد دیگر این طرح از دوره گذشته تاکنون عنوان کرد و ادامه داد: بعد از حدود پنج سال تصمیم گرفتیم طرح اُسوه را به حافظان کل قرآن کریم تعمیم دهیم. لذا این مراسم علاوه بر اینکه اختتامیه بخش قاریان هست، افتتاحیه بخش حافظان کل قرآن نیز هست و تا یازدهم شهریورماه در این بخش ادامه خواهد داشت.
مدیر طرح اُسوه یکی دیگر از دستاوردها و توفیقات این طرح از دوره هشتم تا این دوره را کسب رتبه‌های برتر در مسابقات ملی و اعزام یک حافظ کل قرآن به مسابقات بین‌المللی کشور امارات عنوان کرد و افزود: برگزاری چهارمین نشست هم‌اندیشی والدین قاریان عضو طرح اُسوه دیگر توفیق این طرح از دوره گذشته تا دوره کنونی بوده است. همچنین حضور هیئتی از مسئولان این طرح در منازل اعضای طرح از دیگر توفیقات بوده است.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اذعان کرد: ششمین توفیقی که از دوره قبل تا کنون به دست آمده، تلاوت سه نفر از قاریان عضو طرح در محضر رهبر انقلاب در طلیعه ماه مبارک رمضان امسال بوده است.
میرزاجانی در ادامه صحبت‌های خود مهم‌ترین دستاورد و توفیق این طرح را رشد معنوی و آرام آرام اعضای طرح عنوان کرد و گفت: خوشبختانه این موضوع به مرور در حال تحقق است.
وی افزود: در دوره نهم دو دیدار رخ داد که بسیار ارزشمند بود. ملاقات با آیت‌الله‌ جوادی آملی و دیدار با آیت‌الله فاطمی نیا حاوی نکات فنی و بسیار دقیق و ارزشمندی برای حاضران در این طرح بود.
مدیر طرح اُسوه در پایان صحبت‌های خود ضمن تشکر از کارگروه قرآن بنیاد فرهنگی خاتم الاوصیاء (عج) و تمامی افرادی که در برگزاری این دوره همکاری داشته‌اند، گفت: درخواستی که دارم این است که سرمایه گذاری روی نخبگان قرآنی از زمان کودکی جدی گرفته شود. متاسفانه این اهتمام آن چنان دیده نمی‌شود. درست است سرمایه‌گذاری در این زمینه دیربازده است، اما یک حرکت ریشه‌ای و مبنایی است که اگر صبر داشته باشیم، می‌توانیم ثمرات آن را در سطح ملی و حتی بین‌المللی شاهد باشیم.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *