×

گزارش اجمالی روزهای دوم و سوم از اولین دوره طرح اُسوه ویژه حافظان

تشکیل کارگاه‌‌ تلاوت قرآن با حضور دکتر سعید حاجیان

به گزارش دبیرخانه طرح آموزشی-تربیتی اُسوه، در دو روز گذشته (پنج شنبه و جمعه)، تعداد ۶ کارگاه تلاوت قرآن با حضور دکتر سعید حاجیان تشکیل شد.

در این کارگاه، حافظان عضو به ارائه تلاوت‌های تقلیدی (که چندی پیش توسط دکتر حاجیان جهت تقلید و تمرین اعضای این گروه مشخص شده بود) پرداختند.

عناوین سایر برنامه‌های (دو روز گذشته) به این شرح است:

-برگزاری جشن عید سعید غدیر
-برگزاری نماز‌های جماعت یومیه
-بیان احکام دین در بین‌الصلاتین
-شرکت در نماز عبادی سیاسی جمعه تهران
-برگزاری محفل اُنس با قرآن با حضور محمدتقی میرزاجانی (مدیر طرح اُسوه)
-تشکیل حلقه‌های گفتمان معرفتی و بصیرتی و بیان اندیشه اسلامی
-ورزش و تفریح

قابل ذکر است: در راستای عمل به توصیه‌ها و تأکیدات مکرّر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر اهمیت توسعه أمر حفظ قرآن کریم در جامعه، همچنین به‌منظور تربیت و معرفی الگوهای شایسته در این عرصه جهت جذب و رجوع نوجوانان و جوانان مؤمن ایران اسلامی به قرآن کریم و ایجاد انگیزش عمومی برای حفظ این کلام آسمانی، دبیرخانه طرح آموزشی- تربیتی اُسوه با پشتیبانی جامعه فرهنگی قرآنی عصر و همکاری شورای عالی قرآن، که پیش از این تجربه موفقی را در عرصه قرائت ویژه نوجوانان نخبه آغاز کرده بوده، اقدام به اجرای طرحی مشابه برای حافظان نوجوان کل قرآن نموده است.

یادآور می‌شود، اولین دوره طرح آموزشی-تربیتی اُسوه ویژه حافظان نوجوان و ممتاز کل قرآن کریم از تاریخ ۷ شهریور مصادف با اختتامیه نهمین دوره این طرح ویژه قاریان ممتاز نوجوان و جوان آغاز شده است و تا ۱۱ شهریور به طول می‌انجامد.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *