×

افتتاحیه نهمین دوره طرح آموزشی-تربیتی اُسوه برگزار شد

به­ گزارش دبیرخانه طرح آموزشی-تربیتی اُسوه، نهمین دوره طرح آموزشی-تربیتی قاریان ممتاز نوجوان و جوان قرآن کریم (اُسوه) عصر روز گذشته ۲۶ مردادماه ۹۷ در تهران برگزار شد.

به­ گزارش دبیرخانه طرح آموزشی-تربیتی اُسوه، نهمین دوره طرح آموزشی-تربیتی قاریان ممتاز نوجوان و جوان قرآن کریم (اُسوه) عصر روز گذشته ۲۶ مردادماه ۹۷ در تهران برگزار شد.

این مراسم با تلاوت قرآن کریم توسط ابوالفضل باقری از استان گیلان آغاز شد. پس از آن، محمدتقی میرزاجانی مدیر طرح اُسوه به ایراد سخنانی پرداخت.

میرزاجانی ضمن خوش ­آمدگویی و آرزوی بهره­ برداری حداکثری قاریان از دوره نهم، به ذکر چند مورد از توفیقات طرح اُسوه پرداخت و گفت:

بحمدالله در فاصله شش ماه گذشته از دوره هشتم تا دوره اخیر، طرح اُسوه اقدام به جذب قاریان ممتاز نوجوان و تشکیل یک گروه آموزشی جدید به نام “قدر” نموده است که انشاءالله از تاریخ ۱ شهریورماه به گروه های فعلی ملحق خواهد شد.

مدیر طرح اُسوه افزود: تأسیس و راه ­اندازی طرح اُسوه ویژه حافظان نوجوان کل قرآن در قالب یک گروه با نام “مشکاه” از اقدامات مهم دبیرخانه طرح آموزشی-تربیتی اُسوه به ­شمار می ­آید. اولین دوره آموزشی-تربیتی ویژه حافظان عضو پس از اتمام دوره قاریان، از ۷ تا ۱۱ شهریور در محل فعلی برگزار می ­شود.

وی خاطرنشان کرد: تلاوت در محضر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) آن هم در جامع ترین و مهم ترین محفل قرآنی سال در طلیعه ماه رمضان، توفیق بسیار ذی قیمتی است که امسال نصیب ۳ نفر از قاریان عضو طرح اُسوه که هر سه حافظ کل قرآن کریم بوده ­اند گردید.

میرزاجانی، حضور یک نفر از اعضای طرح اُسوه در مسابقات بین‌المللی کشور امارات در رشته حفظ کل قرآن، کسب ۹ رتبه ممتاز توسط قاریان عضو طرح در مسابقات کشوری دانش آموزی اخیر و به پایان رسیدن سطح متوسطه و ورود به سطح پیشرفته توسط دو گروه آموزشی فجر و شمس را از دیگر توفیقات چند ماه اخیر برشمرد.

وی اظهار کرد: مجموعا حدود ۷۰ قاری و حافظ کل قرآن در دوره اخیر حضور دارند و از کلاس ­های آموزشی در حوزه قرائت و برنامه ­های معرفتی و بصیرتی، اُردوهای تفریحی و ورزشی، محافل اُنس با قرآن، دیدار با علماء و غیره با حضور اساتید برجسته بهره ­مند می ­شوند.

در ادامه، حجت الاسلام شهاب الدین غفاری (معاون پرورشی طرح)، حجج اسلام دکتر شهبازی و مهدی کریمی (مشاورین تربیتی طرح)، حجت الاسلام رسول خوبروی (معاون اجرایی طرح) و سید داود سجادی (معاون برنامه ریزی و آموزشطرح) نیز به تشریح برنامه های حوزه فعالیتی خویش در دوره نُهم پرداختند.

آخرین برنامه افتتاحیه پخش روایت تصویری از دوره هشتم و تجدید خاطرات دوره گذشته بود که البته مورد توجه ویژه اعضای حاضر در مراسم نیز قرار گرفت.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *