×

دوست دارم عامل به قرآن باشم نه فقط خواننده قرآن

امیرعلی یادگاری، ۱۷ ساله، دانش آموز پایه دوازدهم، ساکن تهران و نماینده جمهوری اسلامی ایران در هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان است که در این گفتگو با وی بیشتر آشنا می‌شویم.

امیرعلی با شرکت در مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان و پشت سر گذاشتن مراحل شهرستانی، استانی و کشوری، به مرحله انتخابی هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش آموزان راه می‌یابد و پس از رقابت با نفرات برتر مرحله کشوری این مسابقات در سال‌های ٩٨ و ٩٩، به‌عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در این رقابت بین المللی که در اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد انتخاب می‌شود.

این قاری نوجوان که پیش از این موفق به کسب رتبه‌های برتر در مسابقات مختلفی نظیر شکوفه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه، بیان، سفیر مهربانی، دارالقرآن امام علی (ع) و … شده است، با بیان اینکه اساتید زیادی در موفقیت‌هایش سهیم بوده‌اند، به نقش مؤثر پدر و پدر بزرگ خود اشاره کرد و گفت: تشویق‌های مرحوم پدر بزرگم باعث علاقه‌مند شدن من به تلاوت قرآن شد.

وی افزود: در این مسیری که طی کردم اساتید گرانقدری از جمله: حسین اخوان اقدم، احمد ابوالقاسمی، حسن ربیعیان، مرتضی یادگاری (عموی من)، حسن مختاری، محمود نوروزی، شهاد زمانی و همچنین پدر بزرگوارم با صبوری بسیار زیاد در پیشرفت من نقش به سزایی ایفا کردند.

یادگاری با اشاره به نقش بی بدلیل مادر خود که پشتیبان همیشگی وی بوده است، مادرش را معلم دلسوز و بی همتا نامید و از او تشکر کرد.

امیرعلی یادگاری که از اعضای موفق طرح آموزشی-تربیتی اُسوه است گفت: از ابتدای شکل‌گیری طرح اُسوه در آن حضور داشتم و از نکات و راهنمایی‌های اساتید به‌ویژه در بخش قرائت قرآن بهره بردم که نتایج آن موفقیت در مسابقات مختلف بوده است. خداوند متعال را شکر گذارم که عضو طرح اُسوه هستم و امیدوارم روزی بتوانم تلاش‌ها و زحمات دست‌اندرکاران، اساتید و مربیان این طرح قرآنی را جبران کنم.

نماینده رشته قرائت قرآن کشورمان در مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان، به اهمیت تمرین منظم اشاره و گفت: با وجود اینکه در حال حاضر مشغول کسب آمادگی جهت حضور موفق در آزمون کنکور سراسری هستم، حداقل به‌صورت روزانه یک ساعت به تمرین تلاوت قرآن اختصاص می‌دهم.

امیرعلی درمورد مهارت‌های دیگرش به جز تلاوت قرآن، گفت: در رشته ورزشی بسکتبال به‌صورت حرفه‌ای در حال فعالیت هستم و تا کنون دو بار موفق به کسب عنوان قهرمانی در مسابقات تیمی استان تهران شده‌ام.

در پایان این مصاحبه، امیرعلی یادگاری رشته تحصیلی مورد علاقه خود را مهندسی صنایع و همچنین رشته هنر عنوان کرد و در مورد آروزی خود در زندگی گفت: آرزوهایم را در دو دسته طبقه بندی می‌کنم؛ دسته اول آرزوی فردی است که دوست دارم صرفاً یک خواننده قرآن نباشم بلکه عمل کننده به این کتاب الهی باشم و دسته دوم آرزو اجتماعی است که آرزو می‌کنم دنیا از این هرج و مرج و بی عدالتی خارج بشود و مردم با آرامش و صلح در کنار هم زندگی کنند.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *