×

معرفی جلسه قرآن محمدحسین جان‌نثاری (قاری عضو گروه شمس)

در راستای تبلیغ و ترویج قرآن کریم و تجلیل از مقام اساتید و مدرسان قرآن

به گزارش دبیرخانه طرح اُسوه، در راستای تبلیغ و ترویج قرآن کریم و تجلیل از مقام اساتید و مدرسان قرآن، یکی از برنامه‌های مهم طرح آموزشی-تربیتی اُسوه، معرفی جلسات قرآن اساتید و اعضای این طرح ملی در اقصی نقاط کشور است، که در این گزارش به معرفی جلسه قرآن محمدحسین جان‌نثاری (قاری عضو گروه شمس) پرداخته خواهد شد.جلسه قرآن محمدحسین جان‌نثاری با همکاری پایگاه مقاومت بسیج روح الله از حدود یک سال پیش تأسیس و تاکنون در مسجد روح الله شهر اصفهان (خیابان آیت الله اشرفی اصفهانی، کوچه ۴۳) در حال برگزاری است.
این جلسه قرآن که چهارشنبه‌ها بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود، شامل بخش‌های مختلفی است و در آن به موضوعات صوت و لحن، تجوید، حفظ و تفسیر قرآن پرداخته می‌شود.مخاطبان جلسه، عموما از نوجوانان و جوانان هستند و برنامه‌های آن طوری تدارک شده است که باعث رغبت حضور حداکثری ایشان در جلسات شود.
یکی از برنامه‌های مهم جلسه، ارائه تفسیر توسط دکتر حاج علی جان‌نثاری (از اساتید پیشکسوت ومدیر اسبق دارالقرآن اصفهان) است.بر اساس گفتگوی انجام شده با محمدحسین جان‌نثاری، دغدغه اصلی تأسیس جلسه قرآن، در وهله اول مهجوریت قرآن در بین عموم مردم و بعد از آن کمک به فعالیت‌های قرآنی در منطقه محل سکونت ایشان بوده است.
جان‌نثاری هدف از برگزاری جلسات قرآن را شکوفا کردن استعدادهای قرآنی همشهریان دانسته و امیدوار است، در آینده‌ای نه چندان دور اعضای جلسه وی به مبلغانی برای قرآن و عترت (ع) مبدل شوند.
این قاری عضو گروه شمس معتقد است؛ برگزاری جلسه قرآن تأثیر زیادی روی کیفیت تلاوت وی داشته است چراکه می‌بایست قبل از آغاز هر جلسه ابتدا مطالب را در خود درونی سازد و اشکالات خود را با کمک اساتید بر طرف نماید و همچنین مضاف بر آن برگزاری جلسه قرآن موجب ارتقاء قدرت بیان می‌شود.
در پایان محمدحسین جان‌نثاری (قاری عضو گروه شمس) اعضای طرح اُسوه را بدین شرح خطاب قرار داد: درصورتی‌که پیام بنده به اعضای طرح اُسوه می‌رسد، به همه دوستان عزیزم تأکید می‌کنم، حتما یک جلسه هفتگی قرآن برای خود تأسیس کنند، چراکه زکات علم نشر آن است و یک قاری یا حافظ در هر سطحی از تلاوت باید به همان مقدار علوم قرآنی خود را با دیگران به اشتراک بگذارد.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *