×

گزارش اجمالی از دومین روز نهمین دوره طرح اُسوه

دومین روز از نهمین دوره طرح (روز گذشته ۲۷ مردادماه ۹۷) با حضور و تدریس تعدادی از اساتید برجسته کشور سپری شد.

به گزارش دبیرخانه طرح آموزشی-تربیتی اُسوه، دومین روز از نهمین دوره طرح (روز گذشته ۲۷ مردادماه ۹۷) با حضور و تدریس تعدادی از اساتید برجسته کشور سپری شد.

بر این اساس، در موعد پیش از ظهر، مسعود وکیل و کمال احمدی به تدریس درک معنای آیات و محمد بابایی به تدریس تجوید و قرائات پرداختند.

محمد بابایی (استاد درس تجوید و قرائات گروه شمس)، در گفتگو با دبیرخانه طرح عنوان کرد: طرح اُسوه، طرح مهمی است و قاریان عضو، رسالت بسیار بزرگی در راستای تحقق اهداف این طرح ملی دارند.

این استاد قرآن افزود: کارکرد و ارزش کار قاریان در جامعه بی ­بدیل است. لذا ابتداء قاریان عضو می­ بایست جایگاه خود را بشناسند، تا پس از آن بتوانند در دل­ آحاد مردم رسوخ کنند.

در موعد عصر، درس آداب تلاوت قرآن کریم توسط اساتید و مربیان پرورشی این دوره، حجج اسلام غفاری، دکتر شهبازی و کریمی مورد تدریس قرار گرفت.

پس از آن، محفل نورانی اُنس با قرآن با حضور استاد برجسته کشور محمدحسین سبزعلی برگزار شد.

در آغاز این محفل قرآنی، محمدحسین سبزعلی طی سخنانی گفت: قاریان قرآن علی­ الخصوص اعضای طرح اُسوه در طول زندگی بدنبال قرآن خواندن برای مادیات نباشند چراکه قطعاً و بی شک خداوند متعال ضمن اینکه معیشت و زندگی قاریان و دیگر بندگان را تأمین می­ کند و جای نگرانی هم نیست، سعادت­مندی دنیا و آخرت را نیز برای این قشر مقرر کرده است. لذا اعضای طرح اُسوه می ­بایست قدر این نعمت بزرگ الهی یعنی قاری بودن را بدانند.

در ادامه، این استاد برجسته جمهوری اسلامی، به ذکر نکات ظریف و تخصصی در خصوص تمرین­ های زیاد شدن نفس برای تلاوت، اهمیت تجوید و فصاحت و راه ­کارهای مراقبت از صوت در دوران بلوغ پرداخت.

پایان بخش این محفل نورانی، تلاوت آیاتی از کلام ­الله مجید توسط تعدادی از قاریان عضو، ابوالفضل علیزاده از استان اصفهان، سهیل مقدس از استان کرمان، مصطفی الوانی از استان خراسان جنوبی و احمدرضا لطفی از استان ایلام بود که این افراد مورد تشویق و تفقد استاد سبزعلی قرار گرفتند.

از سایر برنامه­ های این روز، می ­توان به برنامه ­های ورزشی، اجرای گفتمان معرفتی و بصیرتی و همچنین برگزاری هیئت عزاداری بمناسبت شهادت حضرت امام باقر (علیه ­السلام) و ذکر مناقب آن ­حضرت اشاره کرد.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *