×

گزارش اجمالی از ششمین روز نهمین دوره طرح اُسوه

از زبان حجت‌الاسلام دکتر محمد شهبازی

به گزارش دبیرخانه طرح آموزشی-تربیتی اُسوه، حجت‌الاسلام دکتر محمد شهبازی (مشاور تربیتی طرح)، به تشریح برنامه‌های روز گذشته پرداخت و بیان کرد: در روایات ائمه اطهار (علیهم السلام) آمده است که اوقات خود را به چند بخش تقسیم نمایید. یکی از آن بخش‌ها تفریح است. لذا اقتضاء یک دوره کامل و جامع این است که در آن برنامه‌های تفریحی جهت ایجاد نشاط در مخاطبان پیش‌بینی شود.
حجت الاسلام شهبازی عنوان کرد: روز گذشته ۳۰ مردادماه، مصادف بود با عید سعید قربان. نماز عید سعید قربان به امامت حجت‌الاسلام شهاب‌الدین غفاری (معاون پرورشی طرح) اقامه شد. بسیاری از قاریان عضو برای اولین بار از نزدیک با سنت‌های این عید از جمله سنت ابراهیمی ذبح آشنا شدند. پس از آن قاریان عضو به‌همراه اعضای ستاد اجرایی راهی “موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس” شدند. این موزه، دارای تالارهای مختلفی بود که اسامی آن: آستانه، حیرت و حقانیت، دفاع، آرامش و مقابله، شهادت، پیروزی و سرانجام می‌باشد.
مشاور تربیتی طرح اُسوه ادامه داد: قاریان عضو از تمامی تالارها بازدید کردند. بازدید از این مکان زیارتی و سیاحتی درس‌هایی برای امروز داشت. یکی از درس‌ها این بود که، قاریان عضو طرح آموزشی-تربیتی اُسوه فهمیدند، علت بمباران خوزستان و کشیدن جنگ به داخل شهر توسط صدام و اینکه چرا صدام این کار را انجام داد، این بود که، وی در صدد ایجاد نارضایتی عمومی برای تحت فشار قرار دادن حضرت امام راحل (ره) بواسطه مردم بود تا بلکه رهبر فقید انقلاب اسلامی را از دفاع و مقاومت منصرف کند. در حاشیه این بازدیدها تعدادی از قاریان عضو به بحث و گفتگو نیز می‌پرداختند و هر یک تحلیل خود را در خصوص شرایط جنگ تحمیلی و شباهت‌ها و تفاوت‌های آن با حال حاضر بیان می‌کردند. جمع‌بندی اعضای طرح این شد که، شباهت شرایط امروز با گذشته این است که، دشمن با ایجاد فشار اقتصادی و حمله به منازل مردم در صدد است مقام معظم رهبری (مدظله العالی) را تحت فشار قرار دهد. و تفاوت آن با گذشته این است که، توان جمهوری اسلامی ایران با گذشته به هیچ وجه قابل مقایسه نیست و بحمدالله در حال حاضر پیشرفت‌های متعدد در زمینه‌های مختلف علمی، نظامی و … رخ داده است.
وی در پایان گفت: آخرین برنامه روز گذشته، حضور در استخر مجموعه ورزشی شهید کشوری بود که باعث رفع خستگی پیاده‌روی طولانی شد.

 

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *