×

گزارش اجمالی روز نهم از نهمین دوره طرح اُسوه

دکتر محمدعلی خواجه­ پیری: تشکیل جبهه قرآنی در فضای کنونی از ضروریات است

به گزارش دبیرخانه طرح آموزشی-تربیتی اُسوه، در نهمین روز از این دوره، استاد دکتر محمدعلی خواجه‌پیری (پیشکسوت و از مدیران ارشد قرآنی کشور و دبیر جامعه فرهنگی قرآنی عصر) و تعدادی از اساتید مطرح کشوری در جمع قاریان عضو طرح حاضر شدند.

بر این اساس، دکتر حسن زرنوشه­‌فراهانی در موضوع تاریخ و علوم قرآن، محمدامیر کسمایی در موضوع وقف و ابتداء، حجت­ الاسلام دکتر محمد شهبازی در موضوع اندیشه اسلامی، وحید مهاجر­پاریزی در موضوع تجوید و فصاحت و حجت الاسلام مهدی شاکری در موضوع آداب تلاوت قرآن کریم به تدریس پرداختند و استاد دکتر خواجه­ پیری نیز دغدغه ‌های فرهنگی قرآنی روز را برای قاریان جوان عضو تشریح کرد.

در جلسه موعد عصر روز شنبه ۳ شهریورماه، دبیر جامعه فرهنگی قرآنی عصر در جمع قاریان جوان عضو بیان کرد: دوره نهم را دوره طلایی عمرتان بدانید، چراکه بعد از گذشت چهار سال در حال حاضر به رشد قابل توجهی در ابعاد مختلف فنی، علمی، معرفتی، بصیرتی و … رسیده­ اید اما این پایان راه نیست و باید تا انتهای مسیر ثابت قدم باشید. از این به بعد شما عزیزان می ­بایست آفت­ های جامعه قرآنی را شناسایی کنید و برای آن بدنبال چاره باشید. نقش خود را در فضای قرآنی کشور مشخص کنید و نسبت به اتفاقات پیرامون خویش بی تفاوت نباشید.

در ادامه محمدعلی خواجه پیری افزود: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرموده ­اند: دشمن با جبهه آمده، در مقابل دشمن جبهه تشکیل دهید. تشکیل جبهه قرآنی در فضای کنونی از ضروریات است لذا دوره ­های آموزشی-تربیتی اُسوه بهترین مجال برای این کار و تبادل افکار فی مابین شما آینده ­سازان جمهوری اسلامی می­ باشد.

از سایر برنامه ­های این روز می ­توان به کرسی­ های تلاوت اذانگاهی ظهر و مغرب، برگزاری نمازهای جماعت یومیه، تشکیل جلسات منهاج (نهج­ البلاغه، ادعیه و زیارات) و حلقه ­های گفتمان معرفتی و بصیرتی، ورزش و تفریح اشاره کرد.

یادآور می‌شود طرح آموزشی-تربیتی اُسوه از سال ۹۳ به همت جامعه فرهنگی قرآنی عصر و همکاری شورای عالی قرآن، با سرمایه‌گذاری روی قاریان ممتاز نوجوان و جوان سراسر کشور و با طراحی نظامی جامع که ناظر به همه ابعاد تربیت یک قاری ممتاز در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران باشد، تدارک دیده شد و در حال اجرا است.

برای دیدن تصاویر بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

افزودن دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *